Založ si blog

Viera, ktorá nepotrebuje dôkaz 12

Božie stvorenie sveta nevychádza z chaosu, žiadny výbuch, všetko do seba od začiatku zapadalo, pretože Boh svet premyslene vyčaroval. Potom vytvoril raj na Zemi v ktorom sa všetci milovali, to jest neboli tam ani obávaní predátory, ktorí by dokázali zožrať nielen ľudí, nebola tam ani veľmi nepriaznivá klíma – horúca doba bez kyslíka, či naopak doba ľadová. Všetko bolo od začiatku ideálne, všetci mali žiť večne. Avšak máme dôkazy o tom, že vždy existovala i biologická smrť a teda zomieralo mnoho organizmov ďaleko skôr ako vznikol človek. To znamená, že smrť existovala skôr, ako Adam zhrešil. Ba i ďalšie dôkazy o tom, že Biblia sa mýli, akože napríklad, že Zem nebola stvorená skôr ako hviezdy, že vtáci nevznikli skôr ako suchozemské tvory… Tieto dôkazy vysvetľovať dodatočne rôznymi špekuláciami ako napríklad, že starobylosť fosílnych pozostatkov je omyl, ktorý sa vytvoril potopou sveta, môže vedcom tvrdiť len absolútny ignorant.

No i tak budú tvrdiť, že Biblia nielenže je v súlade s vedou, ale že ani jedno slovo, ktoré je zapísané v Biblii nie je vyvrátené vedou. Nehanbia sa dokazovať tieto pravdy i tým, že Ježiš vedel, že prídu pochybovači. Ako to, že to vedel, jedine tak to mohol vedieť, pretože si tento boží svet vymyslel. Obhajovať pravdu len vierou a nie fyzickými dôkazmi, ale za to fyzicky likvidovať pochybujúcich je veľmi podozrivé. Ak by Ježiš vedel, že pravda je to čo tvrdí, tak by ho nejaký pochybovači vôbec nezaujímali.

I terajšia predstava sveta je cirkevníkmi predstavovaná ako od doby stvorenia nemenná i keď zaznamenávame neustále zmeny, ktoré priamo s nejakou vyššou mocou nemajú nič spoločné. Svet nikdy nebol ideálny, nebol žiaden raj na Zemi, pretože v takom to ideálnom svete aký opisuje Biblia by nie, že nebol žiadny dôvod pre rozvoj života, ale ani nesmel byť. Ak by bol život od začiatku nemenný a nemusel by sa neustále prispôsobovať zmenám životného prostredia nutne by to znamenalo jeho postupný zánik. Už v antickom  Grécku toto chápali, a boli presvedčení, že človek sa vyvinul z iného organizmu, lebo v tomto svete by neprežil a preto stvorenie človeka pokladali za blud. Nielen organizmy, ale i hviezdy vo Vesmíru stále vznikajú i zanikajú, všetko sa pohybuje, nič nie je isté, a preto to čo nedokáže pracovať na svojom prežití musí zaniknúť, čo platí a bude platiť až do vyhasnutia hviezd.

Existujú však sily, ktoré vychádzajú z prapodstaty hmoty, ktoré sa snažia stabilizovať Vesmír do totálneho stavu pred výbuchom, avšak neustála aktivácia hmoty energiou tomu zabraňuje. Časom sila entropie však naruší a rozloží tvorbu energie natoľko, že už nebude ju odkiaľ brať a pohyb hmoty skončí. Sila entropie sa z titulu čerpania energie neustále zvyšuje. I keď sa zlepšuje i obrana proti entropie a to tým, že hmota nachádza nielen nové zdroje energie pre svoje prežitie, ale i tým, že si dokáže rozvíjať pamäť a to rozvinutým sa do biológie hmoty, ktorá posúva úspešnosť prežitia posunom informácií do budúcej generácie.

Michael Schmidt-Salomon (1967 –  ), nemecký spisovateľ, predseda nadácie G. Bruna

Aj keď sme technologicky už v 21. storočí, je náš pohľad na svet stále formovaný legendami starými tisíce rokov. Táto kombinácia najvyššieho technického know-how a naivnej detskej viery môže mať dlhodobo fatálne následky. Správame sa ako päťročné deti, ktoré dostali na zodpovednosť jumbo jet.

Niečo k voľbám prezidenta a k Ukrajine.

24.03.2024

Tlak osvietených demokratov, aby ľudia svoj rozvoj s potrebami prírody ignorovali, nerozdeľuje ľudí na dobrých a zlých, ale vyrába z ľudí nekompromisných nepriateľov. Predloženie takej to nehanebnej idei, kde sme povinný sa podriadiť národným či božím neomylným rozhodnutiam, ktoré nesmieme si prekonzultovať s tzv. nepriateľom, ba ani si vyjasniť jednotlivé [...]

Viera, ktorá nepotrebuje dôkaz 26 – záver.

15.06.2021

Nakoniec sa vám zdôverím s iným názorom na existenciu Boha, ktorý sa mi prisnil. Kto mi vyvráti obsah tohto sna, ktorý je rovnako logický ako domnienky o vychádzajúcom dobre len z Boha, a preto ho musíme milovať i keď nám hrozí večným zatratením. V tomto sne mi nadpozemská bytosť oznámila, že on je pravý Stvoriteľ, pretože on stvoril zlo ako základný princíp [...]

Viera, ktorá nepotrebuje dôkaz 25

14.06.2021

Preto ani dnes, keď sa cítime pánmi nad prírodou, ktorú ničíme so zbraňou v ruke v boji o posledné zvyšky prírodných zdrojov nám nepomôže vytváranie si tradícií o neomylnosti, či vytváranie si rituálov, ktoré platia len pre pravú vieru, ale musíme pochopiť že sme súčasťou Veľkého Vesmíru, ktorý nám nikto nedaroval, aleže sme z neho vyšli vlastným [...]

SR MŽP TK medveď hnedý mimoriadna situácia BAX

Slovensko zatiaľ nevyužilo jednoduchšie pravidlá na likvidáciu problémových medveďov

18.07.2024 11:47

Celý dokument je podľa štátneho tajomníka MŽP Filipa Kuffu interným materiálom a zatiaľ ho nezverejnili.

vlak, strom

Počas silnej búrky spadol na vlak strom, zdemoloval kabínu rušňovodiča

18.07.2024 11:23

Počas búrky spadol strom na vlak, zdemoloval kabínu rušňovodiča

nákladný vlak, dunaj, nehoda

Nákladný vlak pri Dunaji prerazil zábranu a zastavil mimo koľajníc

18.07.2024 10:59

K zraneniu osôb pri udalosti nedošlo.

Michal Šimečka

Šimečka: KDH si musí vybrať, či chce na presadenie svojej agendy kolaborovať s vládou

18.07.2024 10:45

Predseda Progresívneho Slovenska reagoval na návrhy zmeny Ústavy SR, ktoré predstavilo KDH.