Založ si blog

Niečo k voľbám prezidenta a k Ukrajine.

Tlak osvietených demokratov, aby ľudia svoj rozvoj s potrebami prírody ignorovali, nerozdeľuje ľudí na dobrých a zlých, ale vyrába z ľudí nekompromisných nepriateľov. Predloženie takej to nehanebnej idei, kde sme povinný sa podriadiť národným či božím  neomylným rozhodnutiam, ktoré nesmieme si prekonzultovať  s tzv. nepriateľom, ba ani si vyjasniť jednotlivé stanoviska nás vedie k podriadenosti a k zvyšovaniu pocitu pomsty a nie k hľadaniu príležitosti ako naplniť nádeje na lepší život. Pri každom vyrokovanom kompromise síce niečo z predchádzajúcich nádeji stratíme, ale čo získame je prínosnejší život, ktorý urobí človeka skutočného občana našej skutočnej živiteľky – Zeme.

Taká idea, ktorá nekompromisne rozdeľuje ľudí, národy je proti zmyslu zachovania života na Zemi, pretože nepomáha rozvoju človeka ako jeho ochrancu, ale vyzdvihuje a odmeňuje doslova vrahov a príživníkov prírody, ako bojovníkov za pravdu, ktorí ignorujú život výrobou stále dokonalejších zbraní. Je to šialenosť nerokovať, ale nekompromisne bojovať akože silou potom získam nejaké výhody. Získam len nikdy nekončiace utrpenie a nie spojenie človeka so zdravým rozvojom prírody. To nie je zrada, zbabelstvo, to je pochopenie zmyslu života – spolupráca ako vyšší level života. Sami si položme otázku, kam by sme dostali, keby sme ešte pred vstupom do EU vyhrotili národnostnú otázku s Maďarmi. Keď každý Slovák, či Maďar sa cítil byť oprávnení bojovať za svoju pravdu. Vytvorením občana EU sa tieto tendencie akosi stratili. To, že sa stále nepristúpilo k riešeniu skutočných problémov rozvoja života je neustále vyvolávaná nekompromisná polarizácia názorov.

Požadovať, aby človek uctieval utrpenie, ako svoju očistu ako riešenie problémov a nie rokoval s protistranou, ale sa kajal, že nie je dobrý kresťan, Slovák, či Maďar je choré a nemôže prispievať rozvoju osobnosti, pretože to nás vedie do temnoty, kde potom uveríme kdejakej skazke, ktorú vypotili psychopati viery či demokrati národov ako nový boží poriadok. Drzo hroziť scenármi totálnej vojny, to jest pekelnými mukami tomu, kto len zapochybuje o oprávnenosti požiadaviek boha či osvietených demokratov národa je už zločin vydierania. Toto vraj požaduje všemocný Boh či nádej lepšieho života, ktorú poznáme len z rozprávok a povier, ako nás chce milovať, ale v realite ju ho poznáme, ako nás trápi a hrozí nezmyselnými katastrofami. Ak použitie rozumu má byť zabijakom viery v takúto budúcnosť, tak sa pýtam, kto potom potrebuje vieru takého to Boha či nádej, ktorá dovoľuje aby sme sa vzájomné zabíjali pre malicherné potreby vojny chtivých príživníkov. Dokonca i sám pápež to pochopil, ale vôbec tým nezískal podporu medzi kresťanmi, alebo to bol zo strany pápeža len typický jezuitský trik ako vyzerať ako mierotvorca? Pretože nestačí len hovoriť o mieri, ale treba i konkrétne niečo vykonať!

Človek sa stal človekom až vtedy, keď začal pochybovať o tom, že niekto určuje jeho osud, keď sa začal vzďaľovať od inštinktov, pocitov a emócií strachu a pomsty, ktoré mu nahovárala nevedomosť a rôzne náboženské temné dogmy či neomylný vodcovia národa, ako nebezpečie pre našu dušu, ale sám začal využívať rozum a spolupracoval s prírodou, kde poznal iný spôsob riešenia reality. Príroda predstavuje zmysel života a to tým, že hľadá cez spoluprácu  zo všetkými živými organizmami rozvoj života. To je tá pravá demokracia a nie to, čo tu za demokraciu chcú vydávať neomylný a znova až božskí demokrati. Takému demokratovi ide o len blaho svoje a svojich blízkych, ale nie o blaho spoločnosti, ba ani prírody, keď sa chce uctievaním votrieť do priazne nevyspytateľného molocha vojny; tak tomu určite nejde o človeka ani o prírodu.

Podstatu zmyslu života predstavuje sloboda jednotlivca, ktorého spoločnosť má chrániť pred chaosom autoritatívnymi dogmami nemenného poriadku čo božej predurčenosti národa a tiež ho má motivovať chápať a odhaľovať zákony prírody a ich potrebnosti pre svoj slobodný vývoj, ako výber jeho najlepšej cesty ktorá je v spolupráce. K tomu potrebuje človek poznať i určité limity, ktoré nevychádzajú z potrieb vyvolených udržať si svoju moc, ale zo zákonov spolunažívania ľudí a prírody, zákonov prírody, teda určitý morálny poriadok, ktorý mu to, čo má robiť neprikazuje, ale ho len limituje, ako hľadanie svojho miesta v dobrej spoločnosti.

Viera, ktorá nepotrebuje dôkaz 26 – záver.

15.06.2021

Nakoniec sa vám zdôverím s iným názorom na existenciu Boha, ktorý sa mi prisnil. Kto mi vyvráti obsah tohto sna, ktorý je rovnako logický ako domnienky o vychádzajúcom dobre len z Boha, a preto ho musíme milovať i keď nám hrozí večným zatratením. V tomto sne mi nadpozemská bytosť oznámila, že on je pravý Stvoriteľ, pretože on stvoril zlo ako základný princíp [...]

Viera, ktorá nepotrebuje dôkaz 25

14.06.2021

Preto ani dnes, keď sa cítime pánmi nad prírodou, ktorú ničíme so zbraňou v ruke v boji o posledné zvyšky prírodných zdrojov nám nepomôže vytváranie si tradícií o neomylnosti, či vytváranie si rituálov, ktoré platia len pre pravú vieru, ale musíme pochopiť že sme súčasťou Veľkého Vesmíru, ktorý nám nikto nedaroval, aleže sme z neho vyšli vlastným [...]

Viera, ktorá nepotrebuje dôkaz 24

13.06.2021

Pred 130 tis. rokmi bolo priaznivé klíma, čo „pomohlo“ i neandertálcom sa utvrdiť a zostať natrvalo vo svojej stratégie malých skupín, čím si ale spôsobili viac problémov, pretože vo väčšine sa v týchto skupinách uplatňovali príbuzensky zväzky, čo neprispelo k ich rozvoju. No o 20 tis. rokov neskôr nastúpila znova brutálna doba ľadová (ktoré vznikajú [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.