V krátkosti možno povedať, že život na našej Zemi sa rozvíjal a rozvíja postupne do zložitejších foriem a to na základe boja organizmu o svoje prežitie. Organizmy reagujú a snažia sa stále efektívnejšie prijímať energiu, tak aby pri zmenách prostredia a v konkurencie s inými organizmami prežili. To znamená, že od začiatku vzniku hmoty sa hmota vyznačovala vlastnosťou presúvať sa ku energie, čo neskôr spôsobilo, že sa vytvorila biologická hmota, ktorá dokázala i meniť svoje vlastnosti a to nielen pohybom elementárnych častíc a polí, ale pokračovala pohybom atómov pri vzniku chemických väzieb buniek a to premiestňovaním sa celých telies a tvarov systémov v priestore, zmenami funkcie pri vývoji v organickej štruktúry, či zmenami štruktúry samotných živých organizmov v konkurencie iných organizmov a nakoniec i procesom sociálnej spolupráce organizmov prebiehajúcich už v rozvinutej spoločnosť. Rozvoj vlastnosti organizmov sa nevylepšoval náhodným spôsobom, ale vychádzal už z dosiahnutého, to znamená, že sa vytvorila pamäť organizmov, kde začali prevládať len účinne riešenia prežitia, ktoré prešli do novej generácie.
Životaschopný organizmus z dôvodu prežitia musel neustále reagovať na zmeny v prísune energie, t.j. reagovať na zmeny v klíme, na zmeny v konkurencie, na prirodzenú entropiu, ktorá systémy determinuje k zániku. Na hľadanie nových zdrojov energie nestačili len dedičné skúsenosti jedného organizmu. Preto sa v prírode ujalo i sexuálne rozmnožovanie, ktoré spojilo pamäť viacerých riešení a vytvorilo odolnejšie varianty rozmanitých génov, čo dovolilo i viac individuality potrebnej pre zmeny prežitia.
Podľa toho, čo nám natárali o Bohu jeho hovorcovia, tak ten chcel a chce urobiť ľudí len poslušných otrokov – rovnakých robotov a k tomu by nepotreboval možnosť vzniku rozdielnych ľudí s rôznymi názormi, ktorý vznikajú sexuálnym rozmnožovaním rozmanitých jedincov, ale len sluhov, ktorí ani nepotrebujú žiadnu pamäť, pretože nevlastnia ani vlastný život.
Človek, ktorý sa vývojom dopracoval až k strategicky rozmýšľajúcemu organizmu, prekročil hranicu svojho prežitia založenej len na prežití prispôsobovaným sa k prírode, ale dokázal už i spolupracovať nielen medzi sebou, ale i s prírodou a to tak, že objavuje energiu pre svoje potreby i z nových netradičných zdrojov. Utlmovať snahy človeka o využitie nových zdrojov energie nie je proti prírode, ale je proti vymyslenému Bohu, ktorý nerád vidí, že jeho otrok je čím ďalej samostatnejší. Diktátor, ktorý požaduje pokoru a neúmerne uctievanie, vlastne obhajuje cestu odovzdanosti – nemôže byť zdrojom života.
Je pravda, že všetko ráz skončí, ak prestaneme hľadať nové spôsoby prežitia, či nové zdroje energie. Ak hviezdy zaniknú, pravdepodobne zanikne i život a všetko nakoniec sa vráti do večnosti. Ale zatiaľ máme veľa času na to, aby sme sa už teraz vzdali a nehľadali spôsob ako sa vyhnúť tejto večnosti.
Epicurus (341 – 270 pr.n.l.), filozof v antickom grécku
Smrť nás nemusí zaujímať. Pretože pokiaľ existujeme, smrť tu nie je. A keď príde, tak už aj tak viac neexistujeme.
ateista prezentuje zakladne neznalosti fyziky... ...
Od zaciatku do konca same hluposti, ktorym... ...
Smrt nas nemusi zaujimat. Co nas zaujima je... ...
Práveže smrť nás zaujíma, strach zo smrti je... ...
Celá debata | RSS tejto debaty