Založ si blog

Viera, ktorá nepotrebuje dôkazy 4

Prečo náboženstvo sa vždy snaží odtrhnúť človeka od reality, pretože zo strany náboženstva ide o kontrolovaný biznis, potvrdzovaní reklamami o neviditeľnom Bohu a o viditeľnej našej viny. Pocity viny a ich odpustenie je živnou pôdou prežitia náboženstva, ktoré potrebuje veriacich absolútne ovládať. Ježiš nás neuzdravuje tak, že by riešil príčiny chorôb, ale odstraňuje v nás pocit hriechu tým, že sa mu v pokore oddáme. Spoveďou sa stavajú tvoje hriechy zárukou pre jeho vydieranie, skrátka čo veriaci vykoná po prijatí Boha je už vykonané z moci Ducha svätého, čo už sa potom netýka vlastného svedomia.

To znamená, že násilník nie je zločinec ale ruka Boha, ktorá skúša vieru veriacej. A stačí sa hlboko kajať, prípadne finančne podporiť cirkev a cesta do neba je stále otvorená. K tomu, aby sa jeho svedomie neozvalo potrebuje ho neustále ubíjať kajaním sa. Keď prijmeme toto spasenie od rozumu, a od svedomia, kde prosíme Ježiša a Ducha svätého aby vošli do nášho života, stávame sa novým stvorením – novým stvorením Ježiša. Čo je staré, pominulo…(2.Kor 5.17). Boh nám odpustí všetky naše hriechy a urobí Krista našou spravodlivosťou (1.Kor 1.30).

Tu nejde o nejakú psychoanalýzu hriechov a ich nápravu, tu ide o to, že od teraz čo robím, robím pre Ježiša, nech to vyzerá akokoľvek, mám vždy pravdu, pretože je to pravda Ježišova.. Toto „uzdravenie“ nie je veľmi jednoduchý proces, pretože vyžaduje odtrhnúť sa od rodiny a odovzdať najlepšie i svoj majetok cirkvi. Znamená to, neustále sa modliť, teda chodiť s Ježišom určitý čas, než k tomuto úplnému odovzdaniu rozumu Ježišovi dôjde.

Takýto smer vývoja však väčšina ľudí obyčajne rozvojom dospievania odmieta, pretože vidí, že tým nerieši svoje problémy s okolím, ale stáva sa predlžená ruka niekoho iného. Preto rôzne cirkvi nemajú rád, keď ľudia vyrastajú, pretože ľudia rozvojom a dospievaním strácajú tento klamlivý pocit istoty v lone cirkvi. Cirkev, aby znovu získali kontrolu nad dospelými ľuďmi, vyhráža sa poverami o božom súde a druhom živote, ktorý príde v podobe pekla, ak sa nebudeme riadiť ich vidinami. V náboženských pravidlách o životnej skúške človeka tu na Zemi, však nejde o to, ako primäť ľudí k aktivite, tak aby sa ukázalo čo v nich je, ale očakávajú, že tak ako v nebi, tak i na Zemi budú poslušne plniť príkazy pánov.

Ak je Boh vševediaci ako môže byť Božia pravda spútaná v akomkoľvek ľudskom systéme, či v akejkoľvek knihe napísanej ľuďmi. Veda je preto pravdivejšia, pretože je slobodná, ešte nedopísaná, pretože je otvorená k potrebám človeka i k prírode.

Alebo, že by potreba modlitby, ktorá ospravedlňuje našu nečinnosť v rozhodujúcich chvíľach nás uspokojila  a tým nás urobila zdravších? Silná viera, vyvoláva placebo efekt prebudenia, kde naraz vidíme vo všetkom boží zázrak, počujeme hlas Ježiša, čo nás môže načas i ukojiť, ale nijako nám v skutočnosti nepomôže, pretože odtrhne človeka od spoločnosti, ktorej má pomáhať. Tak isto pôsobí i droga i keď si to dotyční ovládaní „Duchom svätým“ neuvedomujú. Všetky dôkazy, ktoré by nás mali upozorniť, že nie je niečo v poriadku, pokladá boží človek len za slová bez významu, teda nezmysly. Ak tomu prepadne väčšia časť obyvateľstva, tak nenastane doba svetla, ani rozvoj duchovna človeka, ale doba temna, čo sme tu už raz mali a trvalo to viac ako 1000 rokov než sme sa z toho dostali.

Pápež Pius IX. (1846 – 1878):

Podľa Ježiša Krista chudobní nemajú smútiť nad svojím stavom, pretože samotná chudoba im pripravila ľahšiu cestu pre spásu, ak trpezlivo znášajú svoju biedu.

Niečo k voľbám prezidenta a k Ukrajine.

24.03.2024

Tlak osvietených demokratov, aby ľudia svoj rozvoj s potrebami prírody ignorovali, nerozdeľuje ľudí na dobrých a zlých, ale vyrába z ľudí nekompromisných nepriateľov. Predloženie takej to nehanebnej idei, kde sme povinný sa podriadiť národným či božím neomylným rozhodnutiam, ktoré nesmieme si prekonzultovať s tzv. nepriateľom, ba ani si vyjasniť jednotlivé [...]

Viera, ktorá nepotrebuje dôkaz 26 – záver.

15.06.2021

Nakoniec sa vám zdôverím s iným názorom na existenciu Boha, ktorý sa mi prisnil. Kto mi vyvráti obsah tohto sna, ktorý je rovnako logický ako domnienky o vychádzajúcom dobre len z Boha, a preto ho musíme milovať i keď nám hrozí večným zatratením. V tomto sne mi nadpozemská bytosť oznámila, že on je pravý Stvoriteľ, pretože on stvoril zlo ako základný princíp [...]

Viera, ktorá nepotrebuje dôkaz 25

14.06.2021

Preto ani dnes, keď sa cítime pánmi nad prírodou, ktorú ničíme so zbraňou v ruke v boji o posledné zvyšky prírodných zdrojov nám nepomôže vytváranie si tradícií o neomylnosti, či vytváranie si rituálov, ktoré platia len pre pravú vieru, ale musíme pochopiť že sme súčasťou Veľkého Vesmíru, ktorý nám nikto nedaroval, aleže sme z neho vyšli vlastným [...]

Fico

Prieskum SANEP: Dôveryhodnosť šéfov strán kopíruje ich preferencie, vedie Fico

18.07.2024 12:45

Prieskum spoločnosti SANEP v júli sa zameral na dôveryhodnosť predsedov politických strán.

Maďarsko SR Pellegrini prezident návšteva

Pellegrini: Maďarsko prisľúbilo predĺženie ochrany vzdušného priestoru SR

18.07.2024 12:45

Súčasťou programu prezidenta je aj kladenie venca k pamätnej tabuli Rudolfa Vrbu a Alfréda Wetzlera.

rokovanie, parlament, NR SR,

Prieskum SANEP: Smer s odstupom od PS, Hlas zostáva kľúčový pre každú koalíciu

18.07.2024 12:30

Do parlamentu by sa podľa júlového prieskumu preferencií politických strán od spoločnosti SANEP dostalo len šesť strán.

SR MŽP TK medveď hnedý mimoriadna situácia BAX

Slovensko zatiaľ nevyužilo jednoduchšie pravidlá na likvidáciu problémových medveďov

18.07.2024 11:47

Celý dokument je podľa štátneho tajomníka MŽP Filipa Kuffu interným materiálom a zatiaľ ho nezverejnili.