Založ si blog

Očkovanie

Mám 75 rokov a keďže chodím i medzi ľudí, hlavne nakupovať a to nielen pre seba, tak som sa rozhodol, že sa dám očkovať proti Covidu 19. Mal som obavy, či toto očkovanie, ktoré sa vyrobilo pomerne rýchlo bude bezpečné pre moje zdravie, no povedal som si: Čo ťa nezabije, to ťa posilní“.

Ako toto očkovanie prebiehalo a či je treba sa niečoho obávať sa pokúsim opísať.

Prihlásil cez formulár na Internete (nebol nijak zložitý). Dostal som potom e-mail i SMS so správou o presnom termíne očkovania.

Večer pred očkovaním ma z roztopašnosti očkovala nie prvý raz naša mačka, ktorá mi doškriabala a pokúsala ruku, čo som si ošetril len mydlom a vodou.  Ráno som bol na skutočnom prvom očkovaní proti Covidu 19 vakcínou od Pfizer – Biontech/Comirnaty. Očkovanie bolo napriek veľkému počtu očkovaných dobre organizované, vypísal som formuláre a v rade počkal asi 5 minút na registráciu, a už ti išlo ako po masle a za ďalších 5 – 10 minút som už vpadol i z potvrdeným o očkovaní. Problém bol len s parkovaním auta – musel som parkovať na chodníku.

Čo sa týka vplyvu očkovacej látky na moje telo, nepocítil som po prvej várke nijaké vážne zmeny.  Po hodine sa mi síce trocha mlžil zrak, ale rýchlo to prešlo, poobede som dostal hnačku a večer som začal cítiť i miesto očkovania slabou bolesťou.

A čo sa týka zmien v myslením vôbec nič som nespozoroval. Jedine ak, tak som mal dojem, že účinnejšie formulujem vety.

I keď som nezmenil svoj denný režim (denne cvičím, sprchujem sa v studenej vode a tiež užívam pravidelne lieky na cukrovku, či riedenie krvi) nemal som žiadne ťažkosti, ba aj veľmi dobre som spal. Na druhý deň, už nič nebolelo, tak som išiel do obchodu nakupovať. Celkovo po týždni som nespozoroval žiadny negatívny vplyv vakcíny, skôr opačne prestali ma pobolievať zuby a tak som dostal väčšiu chuť do jedla.

Podľa českého imunológa Thona, ktorý tvrdí, že už prvá dávka vakcíny dostatočne chráni proti ťažkému priebehu ochoreniu na covid-19. Po klinickej stránke podľa neho táto dávka začína fungovať po troch týždňoch, kedy ide o takzvanou aktívnu imunizáciu. Tvrdí, že netreba sa obávať toho, že nedostanete 2. dávku po troch týždňoch, možno ju podať až do dvoch mesiacoch, vzhľadom na nedostatok vakcín a toho, že dôležitejšia ja prvá dávka vakcíny aby predišlo najhoršiemu.

Viera, ktorá nepotrebuje dôkaz 26 – záver.

15.06.2021

Nakoniec sa vám zdôverím s iným názorom na existenciu Boha, ktorý sa mi prisnil. Kto mi vyvráti obsah tohto sna, ktorý je rovnako logický ako domnienky o vychádzajúcom dobre len z Boha, a preto ho musíme milovať i keď nám hrozí večným zatratením. V tomto sne mi nadpozemská bytosť oznámila, že on je pravý Stvoriteľ, pretože on stvoril zlo ako základný princíp [...]

Viera, ktorá nepotrebuje dôkaz 25

14.06.2021

Preto ani dnes, keď sa cítime pánmi nad prírodou, ktorú ničíme so zbraňou v ruke v boji o posledné zvyšky prírodných zdrojov nám nepomôže vytváranie si tradícií o neomylnosti, či vytváranie si rituálov, ktoré platia len pre pravú vieru, ale musíme pochopiť že sme súčasťou Veľkého Vesmíru, ktorý nám nikto nedaroval, aleže sme z neho vyšli vlastným [...]

Viera, ktorá nepotrebuje dôkaz 24

13.06.2021

Pred 130 tis. rokmi bolo priaznivé klíma, čo „pomohlo“ i neandertálcom sa utvrdiť a zostať natrvalo vo svojej stratégie malých skupín, čím si ale spôsobili viac problémov, pretože vo väčšine sa v týchto skupinách uplatňovali príbuzensky zväzky, čo neprispelo k ich rozvoju. No o 20 tis. rokov neskôr nastúpila znova brutálna doba ľadová (ktoré vznikajú [...]

nudch

Na detskom urgente v Bratislave napadli záchranára. Opakovane

02.12.2022 13:45

V NÚDCH sa stupňuje agresivite zo strany návštevníkov nemocnice.

Cherson / Bilboard / Plagát / Ruská propaganda /

Z večnosti napokon deväť mesiacov. Cherson „čistí“ mesto od ruskej propagandy

02.12.2022 13:45

Proruské heslá v oslobodenom ukrajinskom meste nahradili žltomodré ukrajinské transparenty s heslami: „Cherson – mesto hrdina“ alebo "Drahí, ste slobodní".

dane, odvody, účtovník, peniaze

Daniari zrušili kontaktné miesta. Východ prišiel o sedem z nich

02.12.2022 13:39

Kto potrebuje niečo osobne vybaviť, musí cestovať do ďalšieho mesta.

Volodymyr Zelenskyj

Vyhrážky Kyjevu: Ukrajinské ambasády v Európe dostali balíčky s očami zvierat

02.12.2022 12:35, aktualizované: 13:18

Po sérii listových bômb odhalených v uplynulých dňoch v Španielsku prišli krvavé balíčky.