Založ si blog

Ateizmus 3

Cez všetky tie náboženské „kecy“ o nepochopení a nepolapiteľnosti božskej podstaty naraz pominú, keď dôjde na to, čo je a čo nie je správne. Vtedy veriaci vedia „čo Boh chce“, „čo Boh miluje“, „čo Boh nenávidí“ ako keby s ním včera debatovali v krčme.

Avšak ak ide o reálnu existenciu Boha, jeho činov, ktoré nemožno testovať, tak vtedy predstavitelia cirkvi chápu tieto podozrenia ako hnusné rúhanie. Prečo asi?

Aké máme priame dôkazy o existencie Boha, či Satana – žiadne, čo znamená, že je netestovateľný a teda je bezpredmetné sa tými to myšlienkami vôbec zaoberať. Pokiaľ nadprirodzeno sa nedá testovať potom všetky reči o nadprirodzených bytostiach sú len táraniny. Žiadni rozumný človek, nemôže vieru bez dôkazov považovať za kladnú hodnotu.

Keď sa veriaceho opýtate, odkiaľ má informácie že nadprirodzeno existuje odkáže vás na nejaké sväté knihy. Tieto knihy však nenapísali očitý svedkovia, ale väčšinou ľudia na základe zjavenia o tom, čo sami nevideli, čo by v dnešnej dobe bolo považované, keď nie za umiestenku do psychiatrickej liečebne, tak určite za podporu podvodu. Príbehy z týchto kníh sú zjavne napísané pod emóciami a teda obsahujú logické chyby – nehovoriac o tom, že majú ďaleko k realite danej prírodnými zákonmi.

Ak dospejete k skepticizmu v otázke existencie Boha, že nie sme chránený žiadnymi nadpozemskými bytosťami, pretože neexistuje možnosť ako ich otestovať, tak potom je už choré si svoje životné postoje stavať na ideách ktoré boli vytvorené na neomylnosti tejto predstavy.

Pri nachádzaní novej cesty zdôvodnenia reálneho sveta sa vaše morálne správanie nezmení. Morálne správanie nie je viazané na náboženskú ideológiu, ale na potreby človeka, ktoré si človek vytvoril sám, pretože boli rozumné a logické bez ohľadu na to čo učí kresťanská morálka. Dnes už nezabíjame ľudí pri jej porušovaní a berieme do úvahy i potreby prírody. Proste treba sa zbaviť predstavy absolútnej pravdy o zmysle života a nahradiť ju reálnou pravdepodobnosťou. Hodiť do koša predstavu istoty, ktorá nefunguje. Chápem, že je to tvrdý oriešok a treba na to veľa času, aby si človek po novom utriedil myšlienky. V reálnom živote nie je takmer nič isté, čo vás nutne dovedie i k čestným odpovediam: „Ja neviem“, čím pocítite viac zodpovednosti za vlastne rozhodnutia i za ich dôsledky. Žiadna idea, žiadne tvrdenie, žiadny názor, žiadna autorita nesmie byť braná natoľko vážne (to sa netýka len náboženstva, ale i politiky, či vedy), aby o nej bolo zakázané pochybovať a či jej tvrdenie otestovať.

Niečo k voľbám prezidenta a k Ukrajine.

24.03.2024

Tlak osvietených demokratov, aby ľudia svoj rozvoj s potrebami prírody ignorovali, nerozdeľuje ľudí na dobrých a zlých, ale vyrába z ľudí nekompromisných nepriateľov. Predloženie takej to nehanebnej idei, kde sme povinný sa podriadiť národným či božím neomylným rozhodnutiam, ktoré nesmieme si prekonzultovať s tzv. nepriateľom, ba ani si vyjasniť jednotlivé [...]

Viera, ktorá nepotrebuje dôkaz 26 – záver.

15.06.2021

Nakoniec sa vám zdôverím s iným názorom na existenciu Boha, ktorý sa mi prisnil. Kto mi vyvráti obsah tohto sna, ktorý je rovnako logický ako domnienky o vychádzajúcom dobre len z Boha, a preto ho musíme milovať i keď nám hrozí večným zatratením. V tomto sne mi nadpozemská bytosť oznámila, že on je pravý Stvoriteľ, pretože on stvoril zlo ako základný princíp [...]

Viera, ktorá nepotrebuje dôkaz 25

14.06.2021

Preto ani dnes, keď sa cítime pánmi nad prírodou, ktorú ničíme so zbraňou v ruke v boji o posledné zvyšky prírodných zdrojov nám nepomôže vytváranie si tradícií o neomylnosti, či vytváranie si rituálov, ktoré platia len pre pravú vieru, ale musíme pochopiť že sme súčasťou Veľkého Vesmíru, ktorý nám nikto nedaroval, aleže sme z neho vyšli vlastným [...]

SR MŽP TK medveď hnedý mimoriadna situácia BAX

Slovensko zatiaľ nevyužilo jednoduchšie pravidlá na likvidáciu problémových medveďov

18.07.2024 11:47

Celý dokument je podľa štátneho tajomníka MŽP Filipa Kuffu interným materiálom a zatiaľ ho nezverejnili.

vlak, strom

Počas silnej búrky spadol na vlak strom, zdemoloval kabínu rušňovodiča

18.07.2024 11:23

Počas búrky spadol strom na vlak, zdemoloval kabínu rušňovodiča

nákladný vlak, dunaj, nehoda

Nákladný vlak pri Dunaji prerazil zábranu a zastavil mimo koľajníc

18.07.2024 10:59

K zraneniu osôb pri udalosti nedošlo.

Michal Šimečka

Šimečka: KDH si musí vybrať, či chce na presadenie svojej agendy kolaborovať s vládou

18.07.2024 10:45

Predseda Progresívneho Slovenska reagoval na návrhy zmeny Ústavy SR, ktoré predstavilo KDH.