Staronová filozofia hovorcu Stvoriteľa.

18. marca 2013, janko2005, ateizmus

Veľmi  ma zaujal fakt, že Stvoriteľ, a to či už ide o nehmotného starovekého Boha – Jahveho, či Allaha  alebo hmotného Ježiša Krista ani jeden z nich sám nič nenapísal, ale potreboval nejakých hovorcov, či pisárov aby celému svetu  vyjadril svoje prania. Že sa nám neukázal, to by som pochopil  (možno ma rohy a na nohách kopytá), ale že by bytosť, ktorá je všemocná a všetko vie,  nevedela písať – to je nepravdepodobné, skôr opak by mal byť pravdou – on by nás mal naučiť písať – ale neučil. Ako potom máme veriť týmto hovorcom, že ich viera je pranie toho pravého Stvoriteľa a nie je to len bohapustý výmysel samozvaných diktátorov

Niekde som počul, že kresťanstvo vzniklo hlavne preto, že Židia, ako národ vyvolených, nechceli prijať medzi seba takých, ktorí sa nenarodili ako Židia, t.j. neobrezaných, alebo pre iné porušovanie ich svätých zákonov ako požieranie nekošer potravín, či neuctievaniu sabatu a pod., tak vzniklo kresťanstvo, ktoré tieto porušovania zákonov si upravilo po svojom. Prevzalo židovskú Bibliu ako základ filozofie svojho náboženstva,  pridalo si tam skazky o Ježišovi Kristovi ako potvrdenie svojej o podstatnosti a bolo na svete zase jedno práve náboženstvo. Čo nato hovorí Stvoriteľ, to sa priamo nedozvieme, ale prostredníctvom hovorcov rýchlo zistíme, že jedine touto vierou  budeme spasení.

Keď podľa prvých vyhlásení o snahách nového pápeža sa hovorilo, že v prvom rade myslí na chudobných a na to, že cirkev má byť chudobná, už som sa naivne tešil ako Vatikánska banka bude posielať chudobným šeky a že cirkev odovzdá svoje lesy, poľnosti, honosné budovy, zlaté prstene charite, aspoň tak ako to urobil pán Figeľ. No zároveň sa u mňa objavila starosť o neho, nakoľko som si uvedomil, že tu už raz taký pápež bol (Ján Pavol I.), ktorý si svojho svätého stolca užil sotva jeden mesiac a náhle zomrel na dlhotrvajúcu chorobu, t.j. naivitu.

No teraz, keď som videl nového pápeža, ako sa úprimne modlí na verejnosti a hovorí myšlienky za Stvoriteľa ktorý sa neunaví pri poskytovaní útechy a odpustenia, čo človeku chýba, ihneď mi bolo jasne kam tá jeho pomoc pre chudobných smeruje. Je to podobná filozofia ako Matky Terezy, ktorá prevádzkovala niekoľko hospicov v Indie za účelom, aby chudobní dostali pred smrťou útechu a dôstojne zomreli. I keď tam boli chudobní, ktorých bolo možno vyliečiť – to ale nebolo náplňou týchto hospicov. Za to samotná Matka Tereza mala kardiostimulátor prepojený rádiovo na špičkovú americkú nemocnicu a pri problémoch bola okamžite prevezená do USA.