Založ si blog

Miluj svojho blížneho ako seba samého.

Nie som homosexuál, ani ním nechcem byť, no ale aký veľký pohon v poslednom čase nastal voči ním je až zarážajúce. Myslíte si, že homosexuáli nie sú hodní nasledovania, čo sa týka ich ochoty pomôcť blížnemu v núdzi a tiež podľa ich úspechu v práci?

Homosexuáli ma vôbec doteraz netrápili, obyčajne sú to veľmi slušný ľudia, pracovitý a dokonca  v niektorých profesiách nenahraditeľný a navyše nemôžu sa priamo rozmnožovať – tak ich bude vždy len malé percento – tak to zariadila evolúcia. Prečo naraz ohrozujú zdravý vývoj rodiny a sú horší ako neprispôsobivý  alkoholici, či narkomani?

Možno sa niekomu požiadavka na obmedzovanie práva homosexuálov  zdá ako oprávnená, no niekto iný to považuje za diskrimináciu. Dnes keď sa s väčším dôrazom ozývajú hlasy, ktoré spájajú rastúcu akceptáciu homosexuality s úpadkom morálky sa pýtam komu takéto názory prospievajú? Títo ľudia stále považujú homosexualitu za dôsledok problémov v rodine alebo porúch psychického vývinu jedinca, aj keď dnes už psychiatri vedia, že tieto názory vychádzajú z dezinformácií a predsudkov živených náboženskou morálkou. A práve naopak zúrivý odpor za ich zrovnoprávnenie, či bránenie v ich slobodnom rozvoji osobnosti je skôr výsledkom  potláčania homosexuálnych sklonov tých ktorí im v tom brania.

V pozadí cítim prácu katolíckej cirkvi, a všetok tento boj na  vyvolávanie nenávisti je vedený bezcharakternými ľuďmi, ktorí sú príliš zbabelí na to aby sami bojovali a preto navedú najmä mladých ľudí, aby špinavú prácu vykonali namiesto nich.  Cirkev od svojich začiatkoch veľmi dobre vedela, že homosexuáli boli vždy a vždy budú, tak ako je to bežné i v prírode. Študoval som Bibliu, aby som zistil, kde sa píše proti homosexualite,  no nachádzal skôr príklady opaku:  Napr. Druhá kniha Samuelova – kapitola 1 – 26Krušno mi pre teba, brat môj Jonatán, veľmi si mi bol milý. Tvoja láska bývala mi vzácnejšia ako láska žien.

Nájsť v Biblii miesto, ktoré by bolo jednoznačne proti homosexuálnemu správaniu je veľmi ťažké a problematické, žiaden takýto argument prakticky neexistuje, len úpravy textov, ktoré sa udiali v dobe, keď sa Biblia prekladala do národných jazykov a to tak, aby to vyzeralo, že je proti homosexualite. V pôvodných textoch takýto dojem nezískate. Myslíte si, že je náhoda, že RKC až do 12. storočia prakticky schvaľovala homosexualitu? Ako to, že do 12. storočia nevidela RKC žiadne argumenty proti homosexualite? Pričom o nej vedeli, pretože k tomuto účelu zriaďovali  zvlášť mužské a zvlášť ženské kláštory – je zrejme že vedeli čo sa dialo vo vnútri týchto kláštoroch.

Argumenty ako, že dnes verejne spoločnosť uznáva homosexualitu za tolerovateľnú, zajtra uzná pedofíliu a napozajtra zoofíliu, incest alebo nekrofíliu sú hlúpe. To skôr by bola pravda, že dnes verejne spoločnosť uznáva kresťanstvo, cirkev a katolicizmus za tolerovateľné, zajtra uzná znova inkvizíciu a napozajtra sväté vojny, upaľovanie čarodejníc a teokraciu. Pričom práve cirkev zakrývala  fakty, že už prakticky pedofíliu, homosexualitu  uznali, keď ju storočia zatajovali a povzbudzovali celibátom. Nie náhodou v tejto dobe je vo Vatikáne zjazd exorcistov, akoby cirkev nenápadne podávala riešenie pomoci svojim zblúdil im dušiam –  homosexuálom a to vyháňaním diabla z tela.

Vieru v Boha, či v diabla však nepokladajú za nesprávnu orientáciu, pretože orientovať sa na niečo čo neexistuje je choroba, a oproti homosexualite, ktorá je biologická orientácia sa dá orientácia k vymyslenému Bohu liečiť. A čo sa týka rodiny a výchovy deti – je lepšie dieťa vychovávať v homosexuálnej rodine ako v rodine neprispôsobivých, či prerušovane u rodičov rozvedených.Homosexuálne rodiny aspoň nežijú v klamstve a otvorene sa priznávajú k svojej orientácie, za to cirkev priamo vychováva svojich kňazov a mníšky k pretvárke alebo k homosexualite.

Morálnosť nám nie je uložená „zhora“, ale sa tvorí tu medzi ľuďmi. Výsledkom náboženstva nie je morálnosť, ale nenávisť. Boh, ktorého si vymysleli kňazi, vždy riešil čo sa mu nepáči, strachom, nenávisťou a násilím. Príkladov „zdravej morálky“ v Biblie je nadostač. Jeden za všetky:  V Numeri 31:17-18 Mojžiš vyvolený Bohom má prejav k veliteľom vojska a vraví: „Zabite každé dieťa mužského pohlavia, zabite každú ženu, ktorá nie je panna. Nezabíjajte mladé panny, ponechajte si ich pre seba.“

V minulosti vždy bojovala katolícka cirkev proti neprispôsobivým k ich viere a to prostredníctvom iných , najprv v duchovnej rovine a teraz aj vo fyzickej rovine a bojovala tvrdo pod zástavou Ježiša Krista dokázali vyvraždiť i celé mestá, či celé komunity ak sa neprispôsobil ich predstave Boha.  I keď teraz i vtedy sa tvárili ako Jezuliatko zabúdajú na to, že iní nezabúdajú – Keď zbožní rytieri po dobytí mesto Maarat an-Numan na území dnešnej Sýrie(r.1098)zistili, že už dávno tu zúri hladomor a vytúžená hostina sa nekoná, rozpútali taký masaker, že nikto nezostal na žive (22000 obyvateľov) . Očitý kronikári napísali, že vojaci si i upiekli malé deti ako prasiatka a pojedli ich. Táto udalosť v islame dodnes žije, napokon Mehmet Ali Agca ešte v 1981 zdôvodňoval atentát na pápeža  ako pomstu na veliteľa križiakov. Ak dnes vzdelaný moslim počuje, že pápež udeľuje moslimom rady ako sa majú vyrovnať s témou náboženstva a že Mohamed priniesol len násilie, nemôže to chápať ako pozvánku na dialóg, ale obviňovanie(prednáška pápeža Benedikta XVI v r, 2006) a preto medzi moslimami tieto slová vyvolali pre katolícku cirkev „nepochopiteľnú“ odozvu. Ignorovanie vlastných dejín a najmä tých najtemnejších stránok, ktoré je pre cirkevné kruhy typické rozhodne neprispieva k zmierňovaniu napätia v spoločnosti. Preto cirkev teraz postupuje opatrnejšie, pretože vie že má maslo na hlave a nastrčí ako že normálnych ľudí  a sama sa uvádza len ako pozorovateľ.

Vie veľmi dobre, že sloboda prejavu nezahrnuje „prejavy nenávisti“. No keď nenávisť prezentujú účastníci Aliancie za rodinu ako demokratické právo –už sa to nepokladá za nenávisť?

Taktiež vedia, že by nepochodili, keby povedali: „Ak mi zabránite obmedzovať  homosexuála, porušujete moje právo na predsudok“. Vyhrajú však, ak povedia nimi zainteresovaní: „To porušuje moje právo, ktoré mi dáva demokracia, pričom takticky sa už ani neodvolávajú na právo náboženskej slobody“.

Odpoveď článok o dôkazoch existencie Boha.

24.04.2018

Na internete ako reklama sa objavuje preklad článku Marilyn Adamson - https://www.everystudent.sk/existuje-boh/ o 6- tých dôkazoch existencie Boha. Nedalo mi aby som neodpovedal na tieto predstavy, viac »

Kapitalizmus – katalyzátor evolúcie.

06.08.2017

Povedal som si, že už nebudem písať články do blogu. Ale zaujali ma polemiky na blogoch o tom, či bolo lepšie za komunistov, či teraz, alebo či bude lepšie za vlády správnej ideológie –teokracie, viac »

Pohľad na Zem podľa Biblie.

03.04.2017

Ak niečo je, alebo môže byť isté, tak je to to, že pisatelia Biblie mali mylné predstavy o stvorení, astronómii, geológii; o príčinách javov, pôvode zla a príčine smrti. No dnes chápu viac »

peniaze

Aegon na Slovensku skončí, jeho firmy kupuje skupina NN

16.08.2018 09:22

Holandská poisťovňa Aegon predá svojej spoločnosti v Česku a na Slovensku holandskej skupine NN.

Marián Kočner

Kočner sa chcel zmocniť majetku Unipharmy za 45 miliónov eur

16.08.2018 09:19

Väzobne stíhaný podnikateľ Marián Kočner sa chcel zmocniť majetku liekovej distribučnej spoločnosti Unipharma vo výške 45 miliónov eur.

vláda, schôdza, Saková

Dubačová sa pýta Sakovej, či rozpustí združenie, ktoré zastrešuje Slovenských brancov

16.08.2018 08:59

Poslankyňa Viera Dubačová sa pýta ministerky vnútra Denisy Sakovej (Smer), či jej ministerstvo rozpustí občianske združenie Naša vlasť je budúcnosť.

Maduro

Sudcovia v exile odsúdili Madura na 18 rokov väzenia

16.08.2018 08:48

Venezuelskí sudcovia zorganizovali v Kolumbii symbolický proces, počas ktorého uznali prezidenta Nicolása Madura vinným z korupcie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 107
Celková čítanosť: 360710x
Priemerná čítanosť článkov: 3371x

Autor blogu

Kategórie