Založ si blog

Dobrá správa: Koniec sveta nepredstavuje totálne zničenie Zeme.

Keď niekto neverí v kresťanského Boha je to podľa prvého prikázania Desatora porušenie Zákona a treba ho trestať. To sa v minulosti netýkalo len v neviery Boha, ale i bohom vyvolenej šľachte. To nebolo ako v súčasnej spoločnosti, že keď niekto neverí súčasnej vláde, tak ju nevolí a dúfa, že nabudúce bude zvolená iná vláda. Za toto nikoho netrestajú. Ale Boh a ani vtedajšie vlády, ktoré boli dedičné neznášali  žiadnu opozíciu a ani nemienili prepustiť vládu inému  a Boha si chránili ako istotu svojho postavenia. Pred 2000 rokmi začala v Európe určitá zmena vo viere v Boha. I keď prisluhovači tohto kresťanského Boha tvrdia, že tu bol vždy len tento Boh, nemôžeme sa ubrániť nepríjemného dojmu prečo o ňom vtedajší ľudia nevedeli a doteraz to tak nechápe veľká väčšina ľudstva na Zemi. Vzdelávaním ľudí došlo k posunu názoru na Boha, teraz  keď niekto povie, že neverí v Boha tak sa už naoko  z toho nič nerobí – je to jeho rozhodnutie – v skutočnosti strata ovečky predstavuje stratu časti moci, čo veľa ľudí znepokojuje. Ešte v stredoveku mohli takého človeka oficiálne zbaviť majetku, pretože svojou nevierou  ohrozil istoty feudálnych pánov.

Prečo si Boh osobuje právo trestať človeka za to, že v neho neverí , jednoducho preto lebo sa bojí, že sa na neho zabudne, tak ako sa zabudlo na nes počet predchádzajúcich bohov. Potom, prečo Boh neurobí niečo, že každý pochopí, že on je ten pravý a každý si ho bude vážiť. Ateista by povedal, že preto to nerobí  lebo neexistuje, ale on existuje i keď v našich mysliach, pretože ho neustále oživujú samozvaný vykladači jeho prianí. Strašia ním, okrem iného i jeho právom ukončiť tento svet alebo prinajlepšom len nezáväzne upozorňujú, že človek koná nerozumne, keď v neho neverí, pretože mu hrozí večné zatratenie. Jediné, čo z toho vyplýva, že aj súčasný Boh tak ako veľa predchádzajúcich bohov tu bolo a bude tak dlho, ako si ich budeme držať vo svojich hlavách, alebo ako dlho nám ho bude niekto iný pre svoj prospech vtĺkať do hláv.

Čudujete sa ešte prečo Boh trvá na takomto nezmyselnom zákone i keď je všemocný „Nebudeš mať iných bohov okrem mňa. Neurobíš si vyrezávanú modlu ani podobu ničoho, čo je na nebi hore, čo je na zemi dolu, alebo čo je vo vode pod zemou. Nebudeš sa im klaňať ani im slúžiť, lebo ja som Hospodin, tvoj boh, boh horliaci, ktorý trestám neprávosť otcov na synoch do tretieho a štvrtého pokolenia tých ktorí ma nenávidia a preukazujem milosť tisícom, ktorí ma milujú a zachovávajú moje prikázania“. Pretože to zabezpečuje významné postavenie hovorcom Boha.

Takéto slová sú slová diktátora, ktorý vyžaduje poslúchať a uctievať bez rozmyslu každé jeho želanie a to bez zbytočných otázok. Zmocniť sa duše človeka tak, že vykoná i prácu navyše ako že bude mučiť a zbavovať sa tých ktorí v neho  neveria je samozrejme. Myslite si ešte, že toto je najväčšie prianie všemocného Boha (1.prikázanie), alebo ľudí za ním sa skrývajúcich. Každý diktátor sa staval do polohy záchrancu národa pred nejakým nepriateľom. Aký nepriateľ to číha na nás nevedomých, či aké zásluhy má tento Boh, že ho treba takto bezpodmienečne poslúchať – hovorcovia Boha tvrdia že je ten pravý Boh a priniesol nám civilizáciu inak by sme doteraz asi bývali na stromoch. On a jedine on stvoril tento svet a človeka – síce majú o veľkosti vesmíru a stvorení  človeka naivné predstavy na úrovni dieťaťa, ale keď povedali, že on to stvoril, tak to musí byť pravda, pretože oni zastupujú šéfa a šéf ma vždy pravdu.

Keďže nás stvoril, tak podľa logiky hlupákov nás môže i kedykoľvek zničiť i keď je to Boh, ktorý je nevýslovné dobrotivý (naše jedine šťastie je v tom, že tento koniec sveta nespôsobia  veriaci u moci – ty si logicky neprajú žiaden koniec  sveta, oni sú už vyvolení ). A sme u Armagedonu, koľko už bolo znamení že sa blíži totálny koniec sveta a zvestovatelia týchto správ zostali len na smiech. Preto v súčasnosti už aj najväčší náboženskí  fanatici sú opatrnejší a chápu koniec sveta ako udalosť, ktorá okrem omáčky čo sa udeje na nebi aby boli zachránení tí praví veriaci veria že na Zemi skončí „večné súženie“ a postupne generáli anjelských vojsk  odpracú ľudí, ktorí spôsobujú chaos a úpadok sveta odcudzeného Bohu a nastane raj na Zemi. Dokonca aj to by mohla byť dobrá správa keby sme nepoznali diktátorské vlastnosti ľudí, ktorí vzývajú tohto Boha, pretože sa musia v prvom rade zbaviť všetkých tých čo v neho neveria (to by predstavovalo niekoľko miliardový masaker – čo doteraz nedokázal žiaden z veľmi milovaných diktátorov) a tiež to čo si oni predstavujú pod rajom na Zemi by som nechcel poznať.

 

Odpoveď článok o dôkazoch existencie Boha.

24.04.2018

Na internete ako reklama sa objavuje preklad článku Marilyn Adamson - https://www.everystudent.sk/existuje-boh/ o 6- tých dôkazoch existencie Boha. Nedalo mi aby som neodpovedal na tieto predstavy, viac »

Kapitalizmus – katalyzátor evolúcie.

06.08.2017

Povedal som si, že už nebudem písať články do blogu. Ale zaujali ma polemiky na blogoch o tom, či bolo lepšie za komunistov, či teraz, alebo či bude lepšie za vlády správnej ideológie –teokracie, viac »

Pohľad na Zem podľa Biblie.

03.04.2017

Ak niečo je, alebo môže byť isté, tak je to to, že pisatelia Biblie mali mylné predstavy o stvorení, astronómii, geológii; o príčinách javov, pôvode zla a príčine smrti. No dnes chápu viac »

nemocnica, zdravotna sestra, zdravotnictvo, sestricka

Problematikou čakacích listín sa zaoberáme, tvrdí ministerstvo zdravotníctva

23.10.2018 17:13

Jeho cieľom je, aby pacienti na zákroky, respektíve na vyšetrenia čakali čo najkratšie.

Robert Kalinak

Výbor NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií ukončil konanie voči Kaliňákovi

23.10.2018 16:21

Výbor sa zaoberal aj poslankyňou NR SR a primátorkou mesta Prievidza Katarínou Macháčkovou.

Taliansko Irán sankcie Conte TK

Brusel odmietol taliansky rozpočet, Rím nemá plán B

23.10.2018 16:11

Európska komisia odmietla plán talianskej vlády na podobu rozpočtu na rok 2019 a dala Rímu tri týždne na predstavenie nového návrhu.

primacialny palac, mestske zastupitelstvo,

Zvolebnieva sa. Bratislavskí poslanci nedorokovali ani na tretíkrát

23.10.2018 16:06

Zasadnutie museli po niekoľkých hodinách predčasne skončiť pre neuznášaniaschopnosť zastupiteľstva.